19 Haz 2010

Aziz Yar
"Aziz Yar"

Aşk için, sevda için ne kadar çok söz söylendi, ne kadar çok şey yazıldı. Aşk için, sevda için yazılmış ve söylenmiş ilk sözümdür “Aziz Yar”.

Firakın acısını tattıran ve beni ‘Ben’ yapan, beni Fatih yapan İstanbul’dur “Aziz Yar”.

Hüzünlüyüm artık. Şad olma vakti yakın mıdır? Meczup hallerime medet yakın mıdır? İhvanlar düşünmesin! Bu bende ki yangın mıdır? Gerçek sevginin timsalidir “Aziz Yar”.

Beni haktan uzaklaştırmaz, hakka yaklaştırır. Kararan kalbimi şefkatiyle paklaştırır. Hüsün dolu halleri beni hayranlaştırır. Sevilmeye en layık olandır “Aziz Yar”.

Kalbimin meçhul bölgelerinde titreyen bir yer vardır.
Hiç düşünme! Sevgi dolu bir çift yürek birleşirse her mevsim yine bahardır.
Aramızda dağlar yollar olsa da, bu sevgimize zarar değil kârdır.
Beni karşılıksız sevendir “Aziz Yar”.

Gözlerim fersiz,
İsteklerim yersiz,
Seni anlatmak için kalem yetersiz,
Kim bilir daha kaç yıl geçecek sensiz… Kalemi elime almama sebeptir “Aziz Yar”.

Kimi sevdiğine yar gözüyle bakar, kimi hayat arkadaşı ve kimi eş diye… Gözlerimin bakışından kalbime en asil duygularla girdin ve en asil adı aldın “Aziz Yar”.

Belki henüz birbirimizi tanımadık ve belki de tanıdık ama gözlerimizin buğusundan göremiyoruz. Belki çok yakınız, belki de çok uzak. Nerde olursak olalım İnşa Allah bir gün kavuşacağız. Sözümü tutacağım!
Dünyanın en mutlu kadını sen olacaksın “Aziz Yar”.

Senin için sakladım en büyük duyguları. Senin için sakladım en güzel sözleri.
Kapı eşiğinde dakikalarca hasretle sarılacağımız günlerin özlemini büyüttüm içimde. Hayallerde süsledim yaşayacağımız en güzel günleri. En güzel köşede yalnız sen varsın ve yalnız sen yoksun…
Hala yoksun, hala fark edemedik birbirimizi “Aziz Yar”.

Bizim sevgimiz basit değil! Zamanın basitleşmiş sevgisini tatmadık, tatmayacağız. Biraz hasret ve biraz özlem, gözlerimiz buluşmasa bile birbirimizi asla unutmayacağız. Sen beni tanımadan ve bilmeden beklerken, ben senin için güller büyüttüm; kurutmayacağız. Sabırlıdır ve çok güçlüdür “Aziz Yar”.

Ben hala bekliyorum ve hep bekliyor olacağım o kutlu vuslat gününü “Aziz Yar”

 Kadim Dolunay

3 yorum:

 1. Ben hala bekliyorum ve hep bekliyor olacağım o kutlu vuslat gününü “Aziz Yar”..

  emeklerinize saglık gönlünüze saglık evladım hepsi gönül sazıma dokunan tezene misali...

  YanıtlaSil
 2. yüreğinize sağlık.. Rabim aziz yar a kavusmayı nasıp etsın sıze.. sıırlerınızı hep paylasıyorum ısmınızle beraber..hakkınızı helal edın..
  yalnız bu sıırınızde bır degısıklık yapsam umarım hakkınızı helal edersınız..
  aziz yar a kavusmak ümidi ile..

  YanıtlaSil
 3. beni fatih yapan istanbuldur;zamanın basitleşmiş sevgilerini tatmadık tatmayacağız:)ve bir muhabbet bu kadar mertebe kazanabilir"aziz yar" insan ancak en değer verdiğine aziz diyebilir başka ne diyebilirim ilk kez bir insan benim duygularımı,düşüncelerimi,ideallerimi bu denli anlatıyo teşekkürler kadim dolunay

  YanıtlaSil

Yorumlarınızı Bekliyor Olacağız..